پایه فنس

پایه فنس ( پایه حصارکشی )

معرفی محصول :

پایه فنس شیراز (صنایع مفتولی حصار گستر )  – یکی از ابزارهای اصلی موردنیاز جهت اجرای فنس کشی می‌باشد که در مدل‌ها و جنس‌های مختلف در دنیا استفاده می‌شود. برای انتخاب صحیح پایه حصار طبق نیاز خود باید ابتدا مشخصه‌های پایه حصار را شناخته تا در خرید مناسب‌ترین کالا را انتخاب کنید. مشخصه‌های اصلی پایه فنس عبارت‌اند از:

ارتفاع پایه فنس :

صنایع مفتولی حصار گستر اولین تولیدکننده پایه فنس شیراز پایه حصار را در ارتفاع های ۱ الی ۶ متر تولید می‌کند که طبق سایز موردنیاز مشتری تولید می‌شود. ارتفاع پایه فنس باید طبق فنس تهیه‌شده انتخاب شود؛ که ارتفاع فنس طبق مکانی که قصد فنس کشی آن را دارید متفاوت است. اگر در انتخاب ارتفاع فنس نیاز به راهنمایی دارید به صفحه فنس مراجعه کنید.

مدل پایه فنس :

پایه حصارکشی تولید این مجموعه در سه مدل ساده، تک شاخه و دوشاخه تولید می‌شود که بر روی هر شاخک قابلیت نصب ۳ ردیف سیم‌خاردار خطی وجود دارد.

جنس متریال پایه فنس :

صنایع مفتولی حصار گستر اولین تولیدکننده پایه فنس شیراز پایه حصار را در دو مدل آهن سیاه و آهن گالوانیزه تولید می‌کند. پایه حصارهای آهنی طبق درخواست مشتری می‌تواند رنگ شده و یا خام باشد. پایه‌های گالوانیزه به دلیل زنگ نزدن در مناطق مرطوب استفاده می‌شوند.

نوع متریال پایه فنس :

پایه فنس تولیدی این مجموعه عمدتاً از لوله ساخته می‌شود؛ و طبق نیاز مشتری، به‌صورت سفارشی پایه فنس از پروفیل و نبشی نیز تولید می‌گردد.

سایز متریال پایه فنس :

پایه‌های فنس کشی صنایع مفتولی حصار گستر شیراز با لوله‌های قطر مختلف تولید می‌شود که در سایزهای ۴۲-۴۸-۶۰-۷۶ و ۹۰ میلی‌متر قابل تولید می‌باشد.

ضخامت متریال پایه فنس :

صنایع مفتولی حصار گستر اولین تولید کننده پایه فنس شیراز پایه‌ فنس با لوله‌های ضخامت ورق ۲-۲.۵ و ۳ میلی‌متر تولید می‌کند. هرچقدر ضخامت لوله پایه فنس بیشتر باشد وزن پایه بیشتر، استحکام بیشتر و از طرفی قیمت پایه فنس نیز بیشتر می‌شود.

در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد محصول پایه فنس ادامه مطلب را مطالعه کنید.

 

بررسی کامل پایه فنس یا پایه حصارکشی ( fence post )

یکی از ابزارهای اصلی موردنیاز جهت اجرای فنس کشی می‌باشد که در مدل‌ها و جنس‌های مختلف در دنیا استفاده می‌شود. وظیفه پایه فنس، استوار و ثابت نگه‌داشتن فنس است و برای اینکه فنس به‌طور استاندارد و باکیفیت نصب شود لازم است که انتخاب پایه فنس به‌درستی انجام گیرد.

اگر پایه فنس ضعیف‌تر از آنچه باید باشد، انتخاب شود فنس به محکمی قابل نصب نخواهد بود و به‌مرور زمان حالت افتادگی و آویزان به خود می‌گیرد و اگر پایه فنس قوی‌تر از آنچه باید باشد، انتخاب شود هزینه اضافی و بیهوده داشته است. برای انتخاب صحیح پایه حصار طبق نیاز خود باید ابتدا مشخصه‌های پایه حصار را شناخته تا در خرید مناسب‌ترین کالا را انتخاب کنید.

مشخصه‌های اصلی پایه فنس عبارت‌اند از:

ارتفاع پایه فنس

مدل پایه فنس

جنس متریال پایه فنس

نوع متریال پایه فنس

سایز متریال پایه فنس

ضخامت متریال پایه فنس

ارتفاع پایه فنس:

ارتفاع پایه فنس باید طبق فنس تهیه‌شده انتخاب شود؛ که ارتفاع فنس طبق مکانی که قصد فنس کشی آن را دارید متفاوت است. اگر در انتخاب ارتفاع فنس نیاز به راهنمایی دارید به صفحه فنس مراجعه کنید. پایه حصار اگر قرار باشد درون زمین نصب شود معمولاً ۴۰ الی ۵۰ سانتی‌متر درون زمین قرار گرفته پس قاعدتاً ارتفاع پایه فنس باید از ارتفاع فنس بیشتر باشد.

مثلاً برای فنس ارتفاع ۱.۵ متر باید پایه فنس ارتفاع ۲ متری داشته باشد که ۵۰ سانتیمتر آن در زمین قرار گیرد و بر روی ۱.۵ متر باقی مانده فنس نصب شود. در برخی از حصارکشی ها پایه حصار درون زمین قرار نمی‌گیرد و بر روی بیس پلیت نصب می‌شود. در این مواقع ارتفاع پایه فنس به اندازه ارتفاع فنس در نظر گرفته می‌شود. مثلاً برای فنس با ارتفاع ۱.۵ متر پایه فنس نیز ۱.۵ متری انتخاب می‌شود.

مدل پایه فنس:

پایه حصارکشی در سه مدل تولید می‌شود که عبارت‌اند از: پایه فنس ساده، پایه فنس تک شاخه و پایه فنس دوشاخه

پایه فنس ساده: در مکان‌هایی استفاده می‌شود که مشتری نیازی به اضافه کردن سیم‌خاردار در بالای فنس ندارد و به عبارتی نیاز به ایجاد امنیت خیلی بالا وجود ندارد که در این موارد از پایه فنس ساده استفاده می‌شود.

پایه فنس تک شاخه: این مدل پایه فنس در مکان‌هایی استفاده می‌شود که نیاز به امنیت بیشتری وجود دارد. پایه فنس تک شاخه به این شکل است که ۵۰ سانتی‌متر انتهایی پایه یک خم تقریباً ۴۵ درجه دارد که بر روی آن سه قسمت برای نصب سیم‌خاردار تعبیه شده است.

پایه حصار تک شاخه در مکان‌هایی استفاده می‌شود که مشتری علاوه بر فنس قصد دارد سه ردیف سیم‌خاردار رشته‌ای در بالای آن قرار دهد این کار بدین دلیل انجام می‌گیرد که امکان عبور از روی فنس وجود نداشته باشد. معمولاً در فنس کشی انبار، مکان‌های صنعتی، مکان‌های حفاظتی و برخی از باغ‌های تفریحی از این مدل پایه حصار استفاده می‌کنند.

پایه حصار دوشاخه: در مکان‌هایی که امنیت بسیار بالا مورد نیاز است از این مدل پایه حصار استفاده می‌شود. پایه فنس کشی دوشاخه بدین شکل است که در انتهای پایه دوشاخک به‌صورت V شکل، وجود دارد که هر شاخک طولی ۵۰ سانتی‌متری دارد و زاویه تقریباً ۴۵ درجه با پایه عمودی تشکیل می‌دهد.

روی هر شاخک ۳ محل جهت نصب سیم‌خاردار رشته‌ای تعبیه گردیده و در وسط شاخک V شکل، امکان نصب سیم‌خاردار حلقوی وجود دارد. این پایه حصار این امکان را به مشتری می‌دهد که علاوه بر فنس، ۶ رشته سیم‌خاردار خطی، به همراه سیم‌خاردار حلقوی در حصارکشی خود اجرا کند.

معمولاً از این مدل پایه در محصور کردن زندان، فرودگاه، مراکز نظامی و امنیتی استفاده می‌شود.

جنس متریال پایه فنس:

برای پایه فنس سه جنس متریال مختلف استفاده می‌شود که عبارت‌اند از پایه فنس چوبی، پایه فنس بتنی و پایه فنس فلزی که در کشور ما اکثراً از پایه فنس فلزی استفاده می‌شود.

پایه حصار فلزی نیز در سه مدل مختلف معمولاً استفاده می‌شود که عبارت‌اند از نبشی، پروفیل و لوله که در کشور ما اکثراً از پایه فنس فلزی لوله‌ای استفاده می‌شود به همین دلیل این مدل را بررسی می‌کنم.

پایه فنس چوبی بیشتر در اروپا و کشورهایی که قیمت چوب نسبت به آهن خیلی کمتر است استفاده می‌شود و پایه فنس بتنی به دلیل اجرای دشوار و کاهش کیفیت حصارکشی به ندرت استفاده می‌شود.

نوع پایه فنس فلزی:

همان‌طور که گفته شد بیشترین کاربرد پایه فنس در کشور ما پایه حصار فلزی می‌باشد که در دو نوع گالوانیزه و سیاه و مورد استفاده قرار می‌گیرد. پایه فنس گالوانیزه در مکان‌های مرطوب و شرجی استفاده می‌شود زیرا این مدل پایه حصار زنگ‌زدگی و خوردگی نداشته و در مناطق مرطوب عمر بسیار بالایی دارد.

در فرایند گالوانیزاسیون آهن سیاه توسط مراحلی در کارخانه با فلز روی واکنش شیمیایی انجام می‌دهد به صورتی که مولکول‌های فلز روی در لایه‌های زیرین آهن نفوذ کرده و رفتار شیمیایی آهن تغییر می‌کند و علاوه بر تغییر رنگ آهن به نقره‌ای، در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی مقاوم می‌شود.

قیمت پایه فنس گالوانیزه نسبت به آهن تقریباً ۵۰ درصد بیشتر است.

سایز متریال پایه فنس:

پایه فنس کشی با لوله‌های قطر مختلف تولید می‌شود که در سایزهای ۴۲-۴۸-۶۰-۷۶ و ۹۰ میلی‌متر تولید می‌شوند. طبیعی است هرچقدر قطر لوله بیشتر شود استحکام پایه فنس بیشتر می‌شود.

پایه فنس با قطر لوله ۴۲ میلی‌متر برای مکان‌هایی استفاده می‌شود که قیمت مناسب در اولویت است و نیاز به امنیت بسیار بالا نیست و یا حصارکشی به صورت موقت است. این نمونه معمولاً برای محصور کردن زمین زراعی و حصارکشی دور حیوانات اهلی استفاده می‌شود.

پایه فنس با قطر لوله ۴۸ و ۶۰ میلی‌متر در اکثر مواقع از این مدل پایه فنس استفاده می‌شود و مناسب برای تمامی حصارکشی هایی می‌باشد که ارتفاع فنس کمتر از ۳ متر است.

پایه فنس با قطر لوله ۷۶ و ۹۰ میلی‌متر به دلیل هزینه بالای این مدل از پایه فنس، در مکان‌هایی که ارتفاع بیش از ۳ متر از استفاده می‌شوند؛ مانند زمین‌های ورزشی و یا در مراکز نظامی و امنیتی که استحکام و امنیت بسیار بالا مدنظر است.

ضخامت ورق پایه فنس:

صنایع مفتولی حصار گستر اولین تولیدکننده پایه فنس شیراز پایه فنس را با لوله‌های ضخامت ورق ۲-۲.۵ و ۳ میلی‌متر تولید می‌کند. هر چقدر ضخامت لوله پایه فنس بیشتر باشد استحکام پایه فنس بیشتر می‌شود و از طرفی قیمت پایه فنس نیز بیشتر می‌شود. در اکثر مواقع از لوله با ضخامت ۲ میلی‌متر در پایه فنس استفاده می‌شود.

در مواردی که نیاز به استحکام و امنیت خیلی بالا وجود دارد از ضخامت‌های ۲ و ۳ میلی‌متری استفاده می‌شود. در اکثر مصارف مانند حصارکشی زمین زراعی، باغ، زمین ورزشی و اماکن عمومی، ضخامت ۲ میلی‌متر کافی می‌باشد.

جهت اطلاعات بیشتر در مورد فنس و دستگاه فنس بافی به لینک زیر مراجعه کنید

www.hesargostar.com