فنس

فنس (توری حصاری)

فنس

معرفی محصول :

تولیدی فنس شیراز و جنوب کشور صنایع مفتولی حصار گستر

فنس یا توری حصاری نوعی توری فلزی محافظ هست که با سیم مفتول، توسط دستگاه فنس بافی ساخته می‌شود. از فنس جهت محصور کردن و حصارکشی مکان‌های مختلف ازجمله حصارکشی باغ، حصار کشی زمین زراعی، محصور کردن مجموعه‌های تفریحی، تجهیز کارگاه، باغ‌وحش و… استفاده می‌شود. حصار کشی با فنس به دلیل قیمت مناسب و نصب فنس سریع و آسان این محصول را گزینه اول برای حصار کشی کرده است.

مشخصات فنی فنس :

توری حصاری دارای چهار مشخصه اصلی است که عبارت‌اند از :

جنس سیم مفتول فنس

ضخامت سیم مفتول فنس

ارتفاع فنس

ابعاد چشمه فنس

 

جنس سیم مفتول فنس:

صنایع مفتولی حصار گستر تولیدی فنس شیراز وجنوب کشور از سه مدل سیم مفتول مختلف توری حصاری تولید و عرضه می‌نماید که عبارت‌اند از :

سیم مفتول سیاه

مفتول گالوانیزه

سیم مفتول گالوانیزه روکش پلاستیک

توری حصاری

ضخامت سیم مفتول فنس :

در صنایع مفتولی حصار گستر تولیدی فنس شیراز وجنوب کشور، فنس از ضخامت مفتول ۲ الی ۴ میلی‌متر تولید می‌شود. منظور از ضخامت مفتول قطر رأس آن هست که از ۲ میلی‌متر شروع می‌شود و در پله‌های ۰.۲۰ میلی‌متر افزایش می‌یابد که ضخامت‌های استاندارد موجود عبارت‌اند از :

۲.۲۰ – ۲.۴۰ – ۲.۶۰ – ۲.۸۰ – ۳ – ۴ میلی‌متر

به‌صورت سفارشی غیر از ضخامت‌های استاندارد، سایزهای دیگر قابل‌تولید می‌باشد.

 

ارتفاع فنس:

فنس های تولیدی صنایع مفتولی حصار گستر از ۰.۵ متر الی ۶ متر قابل تولید است. لازم به ذکر است تنها تولیدکننده فنس با ارتفاع بیش از ۳ متر در شیراز و جنوب کشور صنایع مفتولی حصار گستر می‌باشد. هر سایزی به‌صورت سفارشی در ارتفاع حداقل ۰.۵ متر و حداکثر ۶ متر قابل تولید است.

ابعاد چشمه فنس:

فنس های تولیدی این شرکت از ۲ الی ۹ سانتیمتر قابل تولید می‌باشد. بیشترین استفاده سایزهای ۵ الی ۷ سانتی‌متر می‌باشد و سایزهای دیگر در موارد خاص استفاده می‌شود.

تولیدی فنس در شیراز

قیمت فنس:

قیمت فنس یا قیمت توری حصاری به‌صورت مترمربع محاسبه می‌شود و تمامی مشخصات توضیح داده شده در بالا در تعیین قیمت فنس تأثیرگذار هست. برای استعلام قیمت توری حصاری لطفاً تماس بگیرید. تولیدی فنس شیراز و جنوب کشور صنایع مفتولی حصار گستر

 

اگر نیاز دارید بیشتر در مورد فنس بدانید ادامه مطلب را مشاهده کنید
معرفی کامل فنس (chain link fence)

به دلیل کاربردهای زیاد و استفاده گسترده از آن، در جامعه به نام‌های دیگری نیز شناخته می‌شود که عبارت‌اند از: توری حصاری، توری باغی، توری سیمی، فنس باغی، توری دور باغی و توری مفتولی ولی غالباً با همان نام فنس در بازار ایران شناخته می‌شود.

فنس نوعی توری محافظ فلزی می‌باشد که از سیم مفتول ساخته و یا اصطلاحاً بافته می‌شود که این کار توسط دستگاه فنس بافی صورت می‌گیرد. نحوه کار دستگاه بافی به این شکل است که سیم مفتول خام وارد دستگاه می‌شود و پس از عبور از قالب دستگاه، سیم به‌صورت زیگزال تغییر شکل می‌دهد و به‌صورت موجی دورانی رشته‌های توری حصاری در یکدیگر به‌صورت زنجیره‌وار بافته می‌شوند.

نحوه کار دستگاه فنس بافی تقریباً شبیه به دستگاه پارچه‌بافی هست با این تفاوت که ابعاد کار بزرگ‌تر و جنس مواد اولیه سیم مفتول فلزی هست.

مشخصات اصلی فنس :

هر نوع محصولی با مشخصات خاصی شناخته و از یکدیگر متمایز می‌شوند که مشخصه‌های اصلی هر مدل فنس یا توری حصاری عبارت‌اند از:

جنس سیم مفتول فنس

ضخامت سیم مفتول فنس

ارتفاع فنس

ابعاد چشمه فنس

که در ادامه به‌تفصیل آن‌ها را بررسی می‌کنیم

تولیدی فنس شیراز وجنوب کشور صنایع مفتولی حصار گستر

جنس سیم مفتول فنس :

در ایران تاکنون از چهار نوع متریال و مواد اولیه برای تولید توری باغی استفاده شده که عبارت‌اند از :

سیم مفتول سیاه: نوعی سیم آهنی خام است که رنگی تقریباً تیره و سیاه دارد. این سیم مفتول به دلیل خام بودن و کوره نشدن، حالت فنری و سختی زیادی دارد. درگذشته برای تمامی توری باغی های تولیدی از این متریال استفاده می‌شده ولی به علت زنگ‌زدگی سریع و کاهش زیبایی ظاهری، اکنون کمتر استفاده می‌شود.

از مهم‌ترین معایب توری حصاری با سیم مفتول سیاه همان‌طور که گفته شد زنگ‌زدگی و ظاهر نامناسب آن است و به دلیل اینکه رنگ‌آمیزی توری حصاری بسیار دشوار است تقریباً قابل رنگ کردن نیز نمی‌باشد. البته مزایایی نیز دارد که عبارت‌اند از: قیمت کمتر نسبت به مدل‌های دیگر فصل، خشکی و سختی بیشتر سیم مفتول که باعث می‌شود چیدن و قیچی کردن آن سخت‌تر باشد.

سیم مفتول گالوانیزه : این مدل سیم مفتول در دو مدل گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تولید می‌شود که در گالوانیزه گرم ابتدا سیم مفتول سیاه را در کوره حرارتی اصطلاحاً پخته یا آنیل می‌کنند. و سپس در حوضچه مذاب روی آن را گالوانیزه کرده که باعث می‌شود سیم مفتول ظاهری نقره‌ای‌رنگ و زیبا به خود بگیرد و از طرفی از زنگ‌زدگی و خوردگی آن جلوگیری کنند.

در گالوانیزه سرد فرایند گالوانیزه کردن توسط جریان الکتریکی انجام می‌شود و ظاهر سیم مفتول را نقره‌ای می‌کند ولی در برابر زنگ‌زدگی سیم را مصون نمی‌کند و بعد از مدتی سیم مفتول دوباره به‌ظاهر اولیه خود بازمی‌گردد و به‌صورت زنگ‌زده ظاهر می‌شود. لازم به ذکر است در فنس بافی تنها از سیم مفتول گالوانیزه گرم استفاده می‌شود. در ضمن بیشترین توری مورداستفاده در بازار از این مدل می‌باشد.

سیم مفتول گالوانیزه با روکش پلاستیک : این مدل سیم مفتول همان سیم مفتول گالوانیزه گرم است که توسط یک لایه پلاستیک نرم یا pvc پوشانده شده که در رنگ‌های مختلف این کار انجام می‌گیرد. معمولاً در توری بافی از رنگ سیم مفتول گالوانیزه با روکش پلاستیک سبز استفاده می‌شود و پلاستیک موجود روی سیم مفتول تنها ظاهر توری حصاری را زیباتر می‌کند و بیشتر در مکان‌هایی استفاده می‌شود که رنگ و ظاهر توری حصاری برای شخص مهم است.

سیم مفتول چمنی : فنس چمنی تقریباً در ۱۰ سال گذشته مرسوم شده است سیم مفتول چمنی شامل دو رشته سیم مفتول گالوانیزه است که به همراه یکپارچه پلاستیکی سبز رنگ نازک به دور یکدیگر پیچیده شده‌اند. سرهای پارچه به‌صورت رشته‌ای برش خورده‌اند که این کار باعث می‌شود فنس چمنی خود را به‌صورت یکپارچه و پیوسته نشان دهد و همین علت چشمه‌های توری چمنی توسط رشته‌های پارچه پوشیده می‌شود و دید کمی به آن‌سوی توری حصاری به وجود می‌آید. از مهم‌ترین مزایای توری حصاری چمنی، زیبایی آن است و مهم‌ترین عیب آن قیمت بسیار بالای آن است.

فنس چمنی در شیراز

ضخامت سیم مفتول :

منظور از ضخامت سیم مفتول توری حصاری همان قطر رأس سیم مفتول می‌باشد. ضخامت سیم مفتول توری حصاری تأثیر زیادی بر روی وزن هر مترمربع توری حصاری دارد. سایزهایی که بیشترین استفاده را در بازار دارند ۲.۲۰ الی ۲.۸۰ میلی‌متر است ولی به‌طور کل می‌توان از ۲ الی ۴ میلی‌متر برای تولید توری حصاری استفاده نمود.

به‌طور معمول انتخاب ضخامت سیم مفتول توری حصاری در مکان‌های مختلف به این شکل است :

ضخامت ۲.۲۰ میلی‌متر: حصارکشی حیوانات اهلی، محصور کردن استخر، محصور کردن مزرعه جهت جلوگیری از ورود حیوانات اهلی و مکان‌هایی که هدف از حصار کشی تعیین حریم است

 ۲.۲۰ و ۲.۴۰ میلی‌متر: برای مکان‌هایی که امنیت متوسط نیاز است و قیمت مناسب توری حصاری نیز اهمیت دارد مانند محصور کردن باغ و تجهیز کارگاه

سایز ۲.۸۰ میلی‌متر: برای حصارکشی مکان‌هایی که امنیت بالا نیاز است، حصارکشی مجموعه‌های تفریحی، شهربازی، مجموعه‌های ورزشی

ضخامت بیشتر از ۳ میلی‌متر : حصار کشی مکان‌های نظامی، انبار، شرکت‌های دولتی و به‌طور کل مکان‌هایی که امنیت شدید نیاز است.

ارتفاع فنس :

بسته‌های توری حصاری به‌صورت رول می‌باشد که به آن طاقه توری حصاری نیز گفته می‌شود. هر بسته شامل طول و عرض هست طول توری حصاری های تولیدی در اکثر مواقع ۱۵ متر می‌باشد.

در مواردی که وزن توری حصاری بالا باشد ممکن است برای قابل‌حمل بودن ۱۰ یا ۵ متری تولید شود که در هنگام نصب توری حصاری بسته‌ها به هم بافته می‌شوند و پیوسته نصب می‌شوند. عرض توری حصاری و یا همان ارتفاع توری حصاری معمولاً ۰.۵ الی ۶ متر می‌باشد. بیشترین استفاده توری حصاری ارتفاع ۱.۵ و ۲ متر است و در موارد خاص از ارتفاع‌های دیگر استفاده می‌شود انتخاب ارتفاع موردنیاز توری حصاری به مکانی که قرار است حصارکشی شود بستگی دارد و معمولاً به این شکل است:

ارتفاع یک متر و کمتر : برای حصار کشی روی دیوار

ارتفاع ۱ و ۱.۵ : حصارکشی برای حیوانات اهلی و یا محصور کردن مزرعه

توری حصاری ارتفاع ۲ متر : حصار کشی باغ، مکان‌های تفریحی، تجهیز کارگاه

ارتفاع ۲.۵ تا ۳ متر : حصار کشی مکان‌های نظامی، فرودگاه‌ها، مکان‌‌های دولتی، انبار

توری حصاری ارتفاع بیشتر از ۳ متر : حصار کشی مکان‌های ورزشی، زمین فوتبال و ورزش‌هایی که نیاز به توپ دارند برای جلوگیری از خروج توپ

ابعاد چشمه فنس:

به سایز شبکه‌های توری حصاری چشمه فنس گفته می‌شود. چشمه توری حصاری معمولاً برحسب واحد سانتی‌متر بیان می‌شود. و منظور فاصله بین دو رشته موازی سیم مفتول در هر چشمه می‌باشد. معمولاً چشمه توری های مورداستفاده در بازار ۴ الی ۷ سانتی‌متر می‌باشند ولی قابلیت تولید از سایز چشمه ۲ الی ۱۰ سانتی‌متر وجود دارد.

سایز چشمه توری حصاری نیز یکی دیگر از مشخصه‌های توری حصاری است که مستقیماً روی وزن توری حصاری و درنتیجه قیمت توری حصاری تأثیرگذار است. سایز چشمه توری حصاری در امنیت حصارکشی تأثیر چندانی ندارد و بیشتر در ظاهر حصارکشی مهم است و البته باید طبق نیاز به حصارکشی انتخاب شود که کاربرد موردنیاز را داشته باشد. انتخاب چشمه توری حصاری موردنیاز در مکان‌های مختلف بدین شکل است:

چشمه فنس ۴ سانتی‌متر و کمتر : حصار کشی برای پرندگان کوچک و حیوانات وحشی چشمه ۴.۵ الی ۵.۵ سانتیمتر : حصار کشی مکان‌های تفریحی، نظامی، باغ ثمری، انبار، شهربازی و فرودگاه

چشمه ۶ و بیشتر : حصار کشی حیوانات اهلی، مزرعه، استخر، تجهیز کارگاه